لوازم خانگی برقی

راهنمای خرید یخچال فریزر با معرفی بهترین مدل‌ها

همه چیز در مورد خرید یخچال فریزر

شاید برای شما هم سخت باشد که بتوانید یک خانه و آشپزخانه‌ را بدون یخچال فریزر تصور کنید، وجود این وسیله‌ی تولید سرما و نگه‌دارنده مواد غدایی در هر آشپزخانه و خانه‌ای ضرورتی انکار ناپدیر است که زندگی بدون آن اگر غیر ممکن نباشد، قطعاً سخت و خسته کننده خواهد بود.

این سیستم تولید سرما و کاربردی که قیمت بالایی هم دارد باید قادر باشد حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال در کوران زندگی همراهتان باشد.

برای اینکه یک انتخاب و خرید خوب و ایده‌آل از این وسیله‌ی مهم و اساسی منزل و آشپزخانه داشته باشیم باید با دقت و آگاهی کامل وارد بازار فروش یخچال فریزر بشویم.

فرقی نمی‌کند که شما یک خانم خوش سلیقه‌ی خانه دار یا یک عروس خانم با ذوق باشید، مهم این است که بتوانید با شناختی که از یک یخچال فریزر پیدا می‌کنید، اقدام به خرید محصولی کیفی، با قیمت مناسب، دیزاین زیبا و باب سلیقه‌ خود نمایید.

این احتمال دور از ذهن نیست که فروشندگان یخچال فریزر اطلاعات جامعی از عملکرد فنی‌ این محصول نداشته باشند و نتوانند خریدار را از نظر علمی متقاعد نمایند.

از سوی دیگر طرح، رنگ، مدل و برند این محصول کاربردی به قدری متنوع است که ممکن است شما را هنگام خرید دچار اشتباه و خطا نماید.

لذا ما بر آن شدیم که در مقاله حاضر از مجله اینترنتی آی جوان شما خریدار گرامی را با ارائه مطالبی مفید در مسیر شناخت یخچال فریزر همراهی کنیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

با هم ساختار، عملکرد، تاریخچه و سیر تکامل یخچال را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم

یخچال وسیله‌ای است که از یک قطعه سرد کننده در کنار یک عایق حرارتی و ساز و کاری برای انتقال گرما از داخل آن به خارج، تشکیل شده است.

این دستگاه به منظور سرد نگه‌داشتن مواد غذایی، مایعات به ویژه آب و دیگر مواد فاسد شدنی به خدمت گرفته می‌شود. یخچال از بدو پیدایش تا به حال همواره ابزاری کاربردی و پر مصرف بوده است. این محصول از نوع طبیعی شروع شده و تا دست ساز، نفتی، گازی و امروز هم یخچال‌هایی که با جریان برق و الکتریسیته کار می‌کنند، سیر تکاملی خود را پشت سر گذاشته است.

انسان از گذشته مواد خوراکی مصرفی خود را در چشمه‌ها، چاه‌ها و غارهای زیر زمینی نگه‌داری می‌کرد تا مانع خرابی آن‌ها شود.

اولین یخچال را ویلیام کولین در سال ۱۷۴۸ میلادی در دانشگاه گلاسکو ساخت. اولیور ایوانس آمریکایی که به پدر یخچال معروف است یخچال بخار فشرده را اختراع کرد.

در این سیر تکاملی، ژاکوب پرکینز با تغییراتی که در اختراع ایوانس ایجاد کرد، در سال ۱۸۳۴ اولین یخچال را تولید نمود. در ادامه جان گوری آمریکایی که اهل فلوریدا بود موفق شد با الگوگیری از ایوانس، یخچال مکانیکی را اختراع کند.

در نهایت یک آمریکایی دیگر یخچالی را با ظرفیت تولید روزانه یک تن یخ به ثبت رساند.

آشنایی با جا یخی یا فریزر

در ساخت یخچال‌ها قسمتی موسوم به جایخی تعبیه شده است که امروزه به نام فریزر خوانده می‌شود. فریزر ممکن است به صورت مجزا در قسمت بالا و یا پایین محصول طراحی و ساخته شود. بعد از آن بود که این مدل از محصولات به یخچال فریزر شهرت پیدا کردند.

شیوه کار یخ‌زن، جایخی یا فریزر همان سیستم کار یخچال است ولی ترموستات آن برای دمای پایین‌تر تنظیم شده است.

مدل‌های مختلف یخچال فریزر را بشناسید

امروزه یخچال فریزرها در مدل‌های متنوع تولید و وارد بازار مصرف می‌شوند که شما می‌توانید یک مدل از آن را برای آشپزخانه خود انتخاب و خریداری نمایید.

مدل فریزر بالا

 • این مدل از یخچال فریزرها خیلی رایج بوده و از سوی مشتریان مورد استقبال قرار می‌گیرند.
 • مدل فریزر بالا از نظر قیمت از انواع دیگر ارزان‌تر است.
 • به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از تنوع مدل برخوردارند.
 • مشکل عمده آن‌ها که خیلی هم جدی نبوده و قابل چشم پوشی است، خم و راست شدنِ زیاد برای استفاده از یخچال آن در قسمت تحتانی دستگاه است.

مدل فریزر پایین

 • ساختار این فریزر به خوبی بیانگر مدل آن است، یعنی فریزر در بخش پایین محصول واقع شده است.
 • قسمت یخچالی آن که در بالای دستگاه قرار دارد به راحتی قابل استفاده است و لازم هم نیست خیلی دولا و راست بشوید.
 • قیمت این مدل در قیاس با نوع فریزر بالا بیشتر است، گفتنی است که توان سرمایشی آن‌ها نسبت به نوع فریزر بالا کم‌تر است.
 • درست شبیه مدل فریزر بالا، در بازار فروش از تنوع قابل توجه و چشمگیری برخوردار است. به هر حال یکی از این دو مدل می‌تواند شما را مجاب به خرید نماید.

یخچال فریزر ساید بای ساید

 • یخچال فریزر ساید بای ساید، از یک یخچال و یک فریزر تشکیل شده است که به صورت عمودی در کنار هم قرار می‌گیرند و هر کدام جدا از دیگری است.
 • فضای درونی این نوع از یخچال فریزرها معمولاً باریک است و نمی‌توان مواد غذایی زیاد و یا ظروف نسبتاً بزرگ را در آن قرار داد.
 • برخورداری از ظاهری زیبا، شیک، دوست داشتنی، شکیل و هم‌چنین قابلیت‌های جانبی از ویژگی‌های یخچال فریزر ساید بای ساید است. همین خصوصیات آن‌ها را به محصولی دوست داشتنی و پُر فروش تبدیل کرده است.
 • این مدل از وسایل سرمایشی در اندازه و ابعاد نسبتاً بزرگ طراحی، تولید و وارد چرخه مصرف می‌شوند که ممکن است در محل‌های کوچک قابلیت استفاده نداشته باشند.
 • البته این به معنای نا امید کردن شما خریداران گرامی نیست، قطعاً شما همراهی لازم را برای خرید محصولی به این زیبایی به عمل خواهید آورد.

مدل دوقلو

 • این مدل از وسایل سرمایشی و کاربردی آشپزخانه، شامل دو قسمت یخچال و فریزر با ابعاد نسبتاً بزرگ است.
 • یخچال فریزرهای دو قلو در مقایسه با مدل ساید بای ساید بزرگ‌ترند و حمل و نقل‌شان هم قدری سخت و دشوار است.
 • این مدل از سرد کننده‌ها می‌توانند به صورت جدا از دیگری در هر گوشه از خانه و آشپزخانه قرار بگیرند.
 • این قابلیت به شما امکان می‌دهد که نهایت استفاده را از فضاهای کم به عمل آورید.
 • فضای داخلی یخچال فریزر دو قلو طوری طراحی شده که استفاده کننده می‌تواند حجم قابل توجهی از مواد غذایی را در آن قرار دهد.
 • کابینت‌های امروزی مطابق با اندازه محصولات ساید بای ساید ساخته می‌شوند، لذا ممکن است شما نتوانید یخچال فریزر دو قلو را در آن‌ها جا دهید.
 • در صورتی که انتخاب و خرید شما محصول دوقلو باشد، می‌توانید ساختار کابینت را به دلخواه تغییر دهید

یخچال فریزر درب فرانسوی

 • مدل درب فرانسوی مشتمل بر یک فریزر با عرض زیاد در قسمت پایین و یک یخچال ساید بای ساید در قسمت فوقانی است.
 • درب‌های بخش یخچالی این محصولِ شیک و خوش فرم که در قسمت فوقانی واقع‌اند، به شکل پنجره به سمت دو طرف باز می‌شوند.
 • ابعاد بزرگ این مدل از یخچال فریزر امکان استفاده از خود را در محیط‌های کوچک از کاربر سلب می‌کند، البته ظرفیت بالای آن جای بحث دارد.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید یخچال فریزر را می‌توانید به شرح زیر ملاحظه نمایید

ابتدا از میان انواع معرفی شده یکی را برگزینید

اولین قدم را برای خرید این کالای آشپزخانه با انتخاب نوع آن بردارید. شما خانم گرامی می‌توانید به فراخور نیاز، علاقه، مکان لحاظ شده برای جا دادنِ محصول و همین‌طور بودجه‌ تخصیصی یکی از مناسب‌ترین مدل‌های یخچال فریزر را که در بندهای قبلی آن‌ها را معرفی کردیم، انتخاب کنید.

حالا که مدل محصول را انتخاب کردید، در فکر اندازه آن باشید

گام دوم جهت انتخاب و خرید یخچال فریزر که خیلی هم مهم است دقت در ابعاد و سایز آن است.

ابتدا به تناسب اندازه‌ی محصول انتخابی با فضای آشپزخانه‌ی خود دقت نمایید، سپس توجه خود را به اندازه‌ی فضای داخلی قسمت یخچال و فریزر معطوف کنید طوری که پاسخگوی نیاز شما بر اساس تعداد اعضای خانواده باشد.

محصول سرمایشی شما حداقل باید از هر سو به ویژه قسمت پشت بیست سانتی‌متر از دیوار یا وسایلی که در کنارش قرار دارند، فاصله داشته باشد. این فاصله به یخچال امکان می‌دهد که به راحتی نفس بکشد و عمل تهویه خود را به خوبی انجام دهد، باز و بسته شدنِ آسان و بدون مانع درب محصول حائز اهمیت است.

جنس بدنه‌ی یخچال فریزر از بخش‌های مهم در تصمیم گیری برای خرید است

عموماً جنس محصولات امروزی که از ظاهری شیک، زیبا و جذاب هم برخوردارند، از استیل ضد زنگ است، این کالا در برخی مدل‌ها از فولاد با لایه‌ای مشابه استیل نیز ساخته می‌شود.

چیزی که در حوزه جنس یخچال فریزر باید برای شما مهم باشد، استحکام بدنه و دیر کثیف شدن آن است. خانم‌های خانه داری که به تمیزی وسایل‌شان خیلی اهمیت می‌دهند ممکن است با تابش نور به بدنه‌ی یخچال استیلی، لکه‌های چربی و یا اثر انگشت روی بدنه یا درب آن ببینند و این باعث آزارشان می‌شود.

انتخاب رنگ بدنه‌ یخچال فریزر از نکات چالش برانگیز است

انتخاب رنگ برای محصولی که قرار است حجیم‌ترین و چشمگیرترین وسیله‌ی آشپزخانه باشد و با رنگ دیگر وسایل اطرافش هماهنگ باشد قطعاً مهم و از قسمت‌های چالش برانگیز است.

با این حال انتخاب رنگ برای هر محصول خانگی از جمله یخچال فریزر ارتباط مستقیمی با سلیقه و نظر شخصی استفاده کننده دارد.

کمپرسور محصول را بررسی کنید

کمپرسور که گاز فریون را در داخل لوله‌های یخچال فریزر به چرخش در می‌آورد به قلب دستگاه شهرت دارد.

کمپرسورهایی که در ساختمان یخچال به کار گیری می‌شوند از نوع پیستونی و یا خطی هستند که سازندگان معمولاً از مدل خطی که مدرن‌ترند برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند.

مدل خطی گاز را با توان و قدرت بیشتری به حرکت وامی‌دارد، ضمن اینکه سر و صدای کم‌تری هم به وجود می‌آورد.

نحوه مصرف انرژی یخچال فریزر را رصد کنید

خوب می‌دانید که رده‌ی مصرف انرژی دستگاه‌های برقی از جمله یخچال فریزر بسیار مهم است. قطعاً تا به حال برچسب‌های انرژی را بر روی وسایل خانگی مشاهده کرده‌اید. هر قدر مصرف انرژی وسیله الکتریکی و برقی شما به حرف A نزدیک‌تر باشد به معنای مصرف بهینه و کم‌تر انرژی است.

یخچال فریزهای خانگی مرتب و به صورت شبانه روزی روشن و از برق تغذیه می‌کنند، بنابراین باید از نظر رده‌ی مصرف انرژی کنترل و پایش شوند.

این را بدانید که نوع بزرگ‌تر آن‌ها انرژی بیشتری در مقایسه با مدل کوچک‌تر مصرف می‌کنند. لذا آی جوان پیشنهاد می‌کند که هنگام خرید به این عامل مهم توجه نمایید.

یخ ساز و آب سردکن محصول شاید برای شما هم مهم باشد

یخچال فریزرهای امروزی که برای فروش عرضه می‌شوند معمولاً دارای سیستم یخ ساز داخلی و یا بیرونی بر روی درب خود هستند. وجود یا نبود این قابلیت بر روی محصول بستگی به نظر و سلیقه‌ی شما کاربر عزیز دارد.

اگر یخچال فریزر شما از ویژگی آب سردکن بهره می‌برد، بهتر است به نحوه آب‌گیری آن توجه کنید. آب برخی مدل‌ها به صورت دستی و بعضی هم به شکل لوله کشی تامین می‌شود.

قابل ذکر است که بعضی از انواع یخچال فریزرهای جدید دارای سیستم آبریز داغ هستند که شما می‌توانید آب داغ مورد نیاز خود را برای تهیه یک فنجان قهوه یا هر نوشیدنی گرم دیگر، از آن تامین نمایید.

از قابلیت پایش دمای دستگاه مطمئن شوید

توجه به توانمندی یخچال فریزر در تنظیم دما بی نهایت مهم است. وقتی که دمای محصول شما در قسمت یخچال و قسمت فریزر هر دو قابل تنظیم باشد به منزله این است که نباید از بابت خرابی یا فساد مواد غذایی درون آن‌ها نگران باشید.

به فیلتر تصفیه هوای محصول بی توجه نباشید

شرکت‌ها وکمپانی‌های سازنده یخچال فریزر موفق شده‌اند با استفاده از فناوری‌های نوین کاری کنند که بوی نامطبوع مواد غذایی برطرف، رشد باکتری‌ها متوقف و مواد غدایی نیز فاسد نشوند.

محصولاتی که حائز این تکنولوژی هستند، در گستره‌ی وسایل سرمازای گران قیمت قرار می‌گیرند. بنابراین سعی کنید یخچال فریزرتان به این فناوری مجهز باشد.

نسبت به تعداد طبقات دستگاه و جنس آن‌ها حساس باشید

هنگامی که به مرحله خرید یخچال فریزر می‌رسید، افزون بر آنچه گفته شد به تعداد طبقات و جنس آن‌ها نیز توجه نمایید، البته لبه داشتن یا تخت بودن طبقات نیز مهم است.

امکان بیرون آمدن و داخل شدن راحت طبقات و همین‌طور شست‌و‌شوی آسان آن‌ها از جمله مواردی هستند که موقع انتخاب نباید فراموش شوند..

جنس طبقات یخچال علی‌القاعده از پلاستیک و شیشه‌ی نشکن است، زمانی که لبه‌ طبقات به سمت بالا باشد، ضرورتی ندارد از ریزش مواد غذایی و مایعات در همان طبقه و نفوذ آن به طبقات زیرین نگران باشید.

دمای محفظه‌های مختلف محصول را کنترل کنید

برخی از یخچال‌ها از دمای منحصر به فرد در محفظه‌های مختلف برخوردارند، این قابلیت به شما امکان می‌دهد که وسعت و گستره‌ی انتخاب نگه‌داری مواد غذایی مانند لبنیات، میوه و سبزی، گوشت، مرغ، ماهی و … برایتان بهتر و بیشتر باشد، طوری که بسته‌ها هر کدام در جای خود قرار می‌گیرند و به هنگام نیاز به راحتی و سهولت در دسترس هستند.

روشنایی و نور یخچال فریزر فوق‌العاده مهم است

هنگام خرید یخچال فریزر لزوماً و به صورت ویژه به سیستم روشنایی داخل آن توجه نمایید، برخی مدل‌ها فقط به داشتنِ یک لامپ بزرگ در داخل خود اکتفا می‌کنند و گونه‌ای از آن‌ها هم از تعدادی LED در طرفین قفسه‌ها و قسمت بالا استفاده می‌کنند.

نور کافی با طراحی و تعبیه درست به شما امکان می‌دهد که فضای داخلی یخچال فریزر خود را بهتر ببینید و از چینش ظرف‌ها و مواد غذایی در داخل آن لذت ببرید.

گفتنی است که مدلی از این محصولات سرد کننده مجهز به یک سیستم روشنایی هستتد که از آن به نورپردازی تئاتری یاد می‌کنند، یعنی با باز کردنِ درب یخچال نور داخلش به شیوه ملایم روشن و در ادامه شدت آن بیشتر می‌شود. وقتی که درب بسته می‌شود، نور هم به آرامی قطع می‌گردد.

اهمیت پایه‌های دستگاه را از یاد نبرید

یخچال فریزری که دارای پایه‌های چرخدار و سیستم ترمز ایمنی باشد به آسانی و بدون مقاومت حرکت می‌کند و با قدری جابه‌جایی هم به خوبی تمیز می‌شود.

به قابلیت تراز شدن پایه‌های یخچال هم توجه کنید تا بتوانید آن را به خوبی و با اطمینان روی زمین تراز نمایید.

مقدار صدای یخچال فریزر باید برایتان مهم باشد

یخچال فریزر معمولاً به تناسب نوع کمپرسور، عملکرد خنک کنندگی، انبساط و انقباض بدنه، یخ زدایی و عوامل دیگر می‌تواند صداهای مختلفی از خود بروز دهد. با این حال تولید صدا امری طبیعی است و نسبت به آن‌ خیلی حساس نباشید.

تولید کنندگان این محصولات در ساخت سری جدید، تمام تلاش خود را به کار بستند تا این صداها را به حداقل برسانند.

برخورداری محصول از قفل کودک برای کسانی که دارای فرزند خردسال هستند، ضروری است

اگر از نعمت داشتن کودک یا کودکان کنجکاو و پر انرژی برخوردار هستید، توصیه آی جوان را بپذیرید و به فکر خرید یخچال فریزری باشید که به قفل کودک مجهز باشد تا برای کودک شما امکان دست اندازی به سیستم تنطیم دما یا بخش نگه‌داری داروها فراهم نگردد.

باکسی موسوم به قوری خنک‌کن در یخچال فریز موجود است، بد نیست با آن آشنا شوید

در گونه‌ای از یخچال فریزرها این قابلیت مهم وجود دارد، یعنی کاربر می‌تواند یک نوشیدنی گرم را در آن قرار دهد تا به کمک دمای بیشتر، زودتر خنک و آماده‌ی مصرف شود.

این نکته را هم فراموش نکنید که مواد غذایی و نوشیدنی‌ها را به مدت زیاد در این قسمت نگه‌داری نکنید.

امکانات هوشمند یخچال فریزر را رصد و پایش کنید

سازندگان انواع محصولات به ویژه وسایل خانه و آشپزخانه در تلاشند که در ساخت لوازم خود از قافله‌ی فناوری‌های به روز و نوین عقب نیفتند و تولیدات خود را نو کنند.

یخچال فریزر هم از این قانون کلی خارج نیست و هر روز با یک قابلیت تازه پا به عرصه رقابت می‌گذارد. اگر مشکل مالی ندارید پیشنهاد آی جوان را قبول کنید و در پی یک محصول سرمایشی هوشمند باشید تا در حین کار و آشپزی از یک سیستم صوتی خوب هم استفاده کنید و بتوانید انواع فایل‌های صوتی و تصویری را روی نمایشگر آن اجرا نمایید.

توانایی اتصال یخچال به اینترنت، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که به موقع از وجود عیوب و اشکالات موجود در بخش‌های مختلف یخچال مطلع شوید و برای رفع آن اقدام نمایند.

تناسب محصول با محل زندگی خود را در نظر بگیرید

شرایط جعرافیایی محل زندگی یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب و خرید یخچال فریزر است، اگر ساکن مناطق شمالی کشور هستید، یک محصول سرمایشی معمولی راستِ کارتان است.

قطعاً شما هم تصدیق می‌کنید که ساکنان نواحی جنوبی ایران باید از یک محصول پُر قدرت برای روزهایی گرم سال استفاده نمایند. بنابراین شما می‌توانید به تبعیت از سکونت در مناطق مختلف کشور نسبت به تهیه یخچال فریزر خود اقدام کنید.

ضمانت نامه معتبر یخچال فریزر را از فروشنده بخواهید

یخچال فریزر دستگاهی کم‌ هزینه و ارزان قیمت نیست که در انتخاب و خرید آن دقت نشود، لذا عجله و شتاب برای خرید آن اصلاً منطقی نیست، سعی کنید با حوصله و در وقت مناسب پروسه خرید خود را کلید بزنید.

خیلی توفیر ندارد که خرید شما به صورت آنلاین و اینترنتی یا به صورت حضوری از فروشگاه‌های سطح شهر انجام شود، چیزی که اهمیت دارد این است که فروشگاه معتبر، مطمئن و نام آشنا باشد و ضمانت و خدمات پس از فروش محصولات خود را به عهده بگیرد، این طوری شما می‌تواند از بابت تعمیر، تعویض یا جبران خسارت اقدام نمایید.

قیمت همیشه یکی از چالش‌‌های خرید است

آنچه از شروع بحث تقدیم محضر شما عزیزان شد در واقع به نوعی تعیین قیمت یخچال فریزر را نیز در دل خود دارد، شما خانم خانه‌دار و خوش سلیقه می‌توانید با مطالعه و دقت، یخچال فریزر مورد نیازتان را انتخاب، خریداری و مورد استفاده قرار دهید.

نکاتی هم در مورد تمیز کردن، مراقبت و نگه‌داری از یخچال فریزر یاد بگیرید

 • مواد خوراکی را از قفسه‌ها بیرون آورده و آن‌ها را در ظرفشویی بشویید.
 • سعی کنید نظافت را وقتی شروع کنید که بار یخچال کم است.
 • موادی که تاریخ مصرفشان سپری شده و احتمالاً فاسد را دور بریزید تا کپک و قارچ آن‌ها به مواد سالم سرایت نکند.
 • پیشنهاد می‌شود که قفسه، کشو و دیگر سطوح یخچال را با دست تمیز نمایید.
 • هیچ‌گاه قفسه‌ی لیوان جایخی را با آب داغ نشویید، این احتمال وجود دارد که لیوان یا قفسه بر اثر تغییر دما بشکند.
 • لکه‌های عمیق را با آب گرم و آمونیاک اسید بشویید.
 • داخل یخچال را با یک پارچه یا اسفنج تمیز نمایید.
 • در بازه زمانی سه ماه یکبار، یخچال را تخلیه و آن را با جوش شیرین و سرکه شست‌و‌شو دهید.
 • اگر لکه‌هایی در یخچال دیدید، بلافاصله آن را پاک کنید زیرا در صورت خشک شدن به سختی تمیز خواهد شد.
 • خوشبو کننده‌های خانگی مانند جوش شیرین، قهوه و وانیل قادرند بوی بد یخچال را بگیرند و داخل آن را خوشبو نمایند.
 • برای جلوگیری از آسیب ناشی از نور خورشید یخچال فریزر را در کنار پنجره قرار ندهید.
 • جریان هوا در پشت محصول را با فاصله ۲۰ سانتی‌متری تسهیل کنید.
 • وسایل گرمایشی مثل اجاق، بخاری، شوفاژ و … به محصول شما آسیب می‌رسانند.
 • وسایل تزئینی مانند گلدان، مجسمه و قاب عکس را روی یخچال فریزر قرار ندهید.
 • سه ماه یکبار فریزر برفک زا را تمیز نمایید.
 • اگر محل قرار گیری محصول تراز باشد، فشار به موتور آن وارد نمی‌شود.
 • بهتر است درجه فریزر را بر اساس دمای هوا تنظیم کنید.
 • مواد غذایی را به صورت مجزا در طبقات بگذارید، جای گوشت، مرغ و ماهی در طبقات بالاست اما سبزیجات را در پایین قرار دهید.
 • مواد را بعد از اینکه کاملاً سرد شدند و هوای داخلشان خارج شد در فریزر قرار دهید.
 • تاریخ گذاشتن مواد غذایی در یخچال فریزر را ثبت کنید تا برای مدت طولانی آن‌ها را نگه‌داری نکنید.
 • یخ فریزر را با کفگیر، قاشق، چنگال یا چاقو جدا نکنید، بگذارید یخ‌‌ها به آرامی آب شوند، پنکه یا سشوار می‌تواند این کار را برای شما سرعت ببخشند.
 • وقتی که یخ‌ها آب شدند، فریزر را با پارچه خشک کنید و آن را با جوش شیرین و آب بشویید.
 • بوی بد فریزر با بوگیرهای مخصوص یا یک تکه زغال بر طرف می‌شود.
 • وقتی چراغ قرمز دستگاه روشن می‌شود، بیانگر وجود نقص در سیستم برق رسانی یا منبع گاز فریزر است، سعی کنید در اولین فرصت با یک تعمیرکار با تجربه مشورت نمایید.

همانطور که احتمالا خودتان متوجه شده‌اید، انتخاب و خرید یخچال فریزر مناسب یکی از مهم‌ترین و در عین حال سخت‌ترین بخش‌های خرید محصولات خانگی است. چرا که وجود مدل‌های متفاوت، قیمت‌های متنوع و … کار انتخاب را سخت و پیچیده می‌کند. برای کمک به انتخاب درست و خرید راحت‌تر یخچال فریزر در ادامه این مطلب برترین مدل‌های این محصول را برای شما آماده کرده‌ایم.

با کلیک روی تصویر یا دکمه زیر هر محصول، می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را درب منزل دریافت کنید.


آبمیوه گیری بوش مدل MES4010

آبمیوه گیری بوش مدل MES4010

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  ترکیب فلز و پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱.۵ لیتر
 • مخلوط کن
  ندارد
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۳ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  سرامیک
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۳ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۸۴ میلی متر
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری گوسونیک مدل GSJ-712

آبمیوه گیری گوسونیک مدل GSJ-712

مشخصات فنی

 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • مخلوط کن
  ندارد
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری فوما مدل FU-404

آبمیوه گیری فوما مدل FU-404

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  ندارد
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  پلاستیک شفاف
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • جنس تیغه (صافی)
  استنلس استیل
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۳ سرعته
 • نمایشگر
  ندارد
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آب میوه گیری پارس خزر مدل JC-700P

آب میوه گیری پارس خزر مدل JC-700P

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۰.۵ لیتر
 • مخلوط کن
  ندارد
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  ندارد
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • توضیحات تیغه
  تیغه و فیلتر ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  ندارد
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۰ میلی متر
 • سیستم ضد چکه
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آب میوه گیری مکسی مدل ۶۱۴

آب میوه گیری مکسی مدل 614

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱.۱ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  دارای مخزن ۲ لیتری
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آب میوه گیری نوا مدل ۵۳۵fp4

آب میوه گیری نوا مدل 535fp4

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۰.۷ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری پاناسونیک مدل MJ-DJ31

آبمیوه گیری پاناسونیک مدل MJ-DJ31

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل و پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱.۵ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  دارای حجم ۲ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضدزنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری تکنو مدل Te-311

آبمیوه گیری تکنو مدل Te-311

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۰.۸۵ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۱.۷ لیتری
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضدزنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • سیستم ضد چکه
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه‌ گیری فلر مدل PJ 801

آبمیوه‌ گیری فلر مدل PJ 801

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل ضدزنگ
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  گنجایش مخزن تفاله: ۲ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضدزنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۴ سرعته
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری میگل مدل GPJ 802

آبمیوه گیری میگل مدل GPJ 802

مشخصات فنی

 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • مخلوط کن
  دارد
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضدزنگ
 • نمایشگر
  دارد
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری بوش مدل MES25A0

آبمیوه گیری بوش مدل MES25A0

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱.۲۵ لیتر
 • مخلوط کن
  ندارد
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۲ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضدزنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۳ میلی متر
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری پارس خزر مدل ۶۱۰ پی

آبمیوه گیری پارس خزر مدل 610 پی

مشخصات فنی

 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۲ لیتر
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری دسینی مدل DS-1100

آبمیوه گیری دسینی مدل DS-1100

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل و پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۲لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۸۵ میلی متر
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری پارس خزر مدل تایگر ۷۰۰W

آبمیوه گیری پارس خزر مدل تایگر 700W

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخلوط کن
  ندارد
 • جنس پارچ مخلوط کن
  پلاستیک
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  دارای حجم ۲ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آب میوه گیری یورولوکس مدل ۲۷۷۷

آب میوه گیری یورولوکس مدل 2777

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱.۵ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۲
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری یورولوکس مدل EU-JE2766CJ

آبمیوه گیری یورولوکس مدل EU-JE2766CJ

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۲
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • نمایشگر
  ندارد
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری مدل BSSJ3882

آبمیوه گیری مدل BSSJ3882

مشخصات فنی

 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۲ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۲
 • جنس تیغه (صافی)
  تمام استیل
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری هانوور مدل ۱۶۳۸

آبمیوه گیری هانوور مدل 1638

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۵ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  شیشه
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  دارای مخزن به حجم ۲ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۵ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۷۵ میلی متر
 • نمایشگر
  دارد
 • سیستم ضد چکه
  دارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آب میوه گیری پارس خزر مدل JBG-610P

آب میوه گیری پارس خزر مدل JBG-610P

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۱ لیتر
 • مخلوط کن
  دارد
 • ظرفیت پارچ مخلوط کن
  ۱.۲ لیتر
 • جنس پارچ مخلوط کن
  پلاستیک
 • آسیاب
  دارد
 • مخزن تفاله
  ندارد
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضدزنگ
 • سیستم ضد چکه
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری میگل مدل GPJ 600

آبمیوه گیری میگل مدل GPJ 600

مشخصات فنی

 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • گنجایش مخزن آب میوه گیری
  ۰.۵۵ لیتر
 • مخلوط کن
  ندارد
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  با حجم ۱.۴ لیتر
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سایز دهانه ورودی
  ۶۵ میلی متر
 • نمایشگر
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

آبمیوه گیری مولینکس مدل JU450

آبمیوه گیری مولینکس مدل JU450

مشخصات فنی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • مخزن آب میوه گیری
  دارد
 • مخلوط کن
  ندارد
 • آسیاب
  ندارد
 • مخزن تفاله
  دارد
 • توضیحات مخزن تفاله
  ۱.۵ لیتری
 • جنس تیغه (صافی)
  استیل ضد زنگ
 • تنظیمات سرعت
  دارد
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۲ سرعته
 • سیستم ضد چکه
  ندارد

مشاهده قیمت روز، تصاویر بیشتر و خرید

امیدواریم این مطلب، انتخاب یک یخچال فریزر مناسب را برای شما آسان‌تر کرده باشد. خوشحال می‌شویم اگر تجربه خود هنگام خرید این کالا را با ما از طریق فرم ارسال دیدگاه پایین مطلب به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که تجربه شما می‌تواند خرید این محصول را برای یک فرد دیگر آسان‌تر کند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا